Pevné disky
Nejprodávanější
Rychlý pevný disk s vysokou kapacitou 250 GB, 8 MB vyrovnávací paměť, 7200 ot/min, průměrný vyhledávací čas 8.9 ms, rozhraní SATA 300MB/s.
Rychlý pevný disk s kapacitou 250 GB, 16 MB vyrovnávací paměť, 7200 ot/min, rozhraní SATA 6Gb/s.
Kvalitní 3.5" disk, kapacita 250GB, 7200 otáček/min., 8MB cache, střední rotační doba (latency) 4.17 ms, hlučnosti maximálně 2.75 B, rozhraní SATA 6Gb/s (SATA 3.0), funkce NCQ -...
3,5" pevné disky s kapacitou 500GB, SATA - různé druhy (Western Digital / Seagate / Hitechi atd.)
Interní pevný disk s kapacitou 500 GB s rychlostí 7200 otáček za minutu. Vyrovnávací paměť 32 MB. Připojení pro rozhraní SATA 6 Gb/s a montáž do 3,5“ pozice. Disk je vybaven...
Začínáte bojovat s nedostatkem kapacity? Nabízíme vám toto ideální řešení v podobě Seagate Mobile disku o kapacitě 1 TB. Pevný disk 2.5" SATA III, 128MB cache, 7mm.
Pevný disk je další z nezbytných komponent každého počítače nebo notebooku. Díky pevnému disku si můžete do Vašeho počítače nainstalovat operační systém, ukládat si potřebné dokumenty nebo své oblíbené multimediální soubory. Pevných disků je mnoho druhů a typů. Základní dělení pevných disků podle velikosti je 1.8, 2.5 a 3.5 palců.
Disky formátu 1.8" a 2.5" jsou prioritně určeny pro použití v noteboocích. Pevné disky o velikosti 3.5" jsou nejčastěji využívané v klasických stolních počítačích nebo v dnes velice populárních multimediálních centrech, popřípadě v set-top-boxech. Dalším důležitým aspektem při výběru pevného disku je výběr správného rozhraní. V dnešní době se nejčastěji využívá rozhraní IDE (PATA)a SATA II či SATA III, kdy IDE je na ústupu a není ze strany výrobců již podporováno. Dalším kritériem pro výběr pevného disku je samotná architektura disku. V nabídce jsou dva druhy pevných disků, a to disky mechanické a disky bez mechanických částí s označením SSD. Mezi nejznámější výrobce patří zejména Seagate, Western Digital, Samsung nebo Hitachi.
Kapacita HDD je výrobcem uváděna s předponou v desítkové soustavě, avšak některé PC systémy a operační systémy zobrazují kapacitu disku v rozšířených jednotkách v dvojkové soustavě. Skutečná kapacita disku se tak oproti uváděným údajům může lišit.