ASA

ASA - akrylonitril-styren-akryl.

Byl vytvořen jako alternativa k ABS, se zvýšenou odolností proti povětrnostním podmínkám. Je to vysoce kvalitní konstrukční termoplast s vynikající odolností proti UV záření. Výhodou tohoto materiálu je dobrá mechanická odolnost, tuhost, odolnost proti teplotě, jednoduchá zpracovatelnost na 3D tiskárnách, kvalita tisku i při náročných detailech i pro malé objekty, výborné vrstvení tisknutého objektu, vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům a zachování fyzikálních vlastností. ASA má nízkou hladinu žloutnutí, což je velmi důležité pro aplikace, kde je dlouhodobě kladen důraz na vzhled. Další výhodou je jeho dobrá rozměrová stabilita. Je vhodný pro tiskárny založené na FFF/FDM technologii.

hustota: 1070 kg/m³, množství vlákna na 1kg cívce: 935 cm³

délka 1,75 mm silného materiálu: 390 m, délka 2,85 mm silného materiálu: 150 m

teplota tisku: 250 – 255 ºC, teplota podložky: 60 – 100  ºC

Použití: vhodný pro výrobu prototypů, strojírenských nástrojů i koncových výrobků pro běžné použití včetně využití pro tisk dílů pro venkovní aplikace. Tisk je ucelený a pevný, vhodný i na malé detaily, vytisknutý objekt je lesklý. 

Doporučení: ASA má vyšší tuhost než ABS, a proto je vhodným materiálem pro náročné aplikace.

Přejít na ASA tiskové struny

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení