Intel Core2 Duo E8400

Kód: SLB9J
BAZAR
Neohodnoceno
Značka: Intel
250 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
7.12.2020

Intel Core2 Duo s jádrem Wolfdale, frekvence 3.00GHz / 1333MHz FSB (modelové číslo E8400), 6MB L2 cache, 45nm výrobní proces, 64-bit, SSE3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rodina procesorů Intel Core se dočkala dalšího rozšíření a integrace nových technologií. Za hlavní novinku lze považovat zvýšení taktu FSB sběrnice, který je u procesorů Intel Core 2 Duo řady E8xx pěkných 1333MHz. Zrychlení FSB sběrnice je krok, který procesorům s jádrem Wolfdale umožní ještě vyšší výkony při stejných frekvencích jádra.

Čip Wolfdale stále navazuje na úspěchy jádra Conroe, která díky dvěma jádrům v jednom čipu přinesla výrazný výkonnostní nárůst do oblasti desktopů, přitom si však zachovala vysokou úsporu energie. Intel Core 2 Duo i s vyšší frekvencí FSB je velmi úsporný a to nejen díky optimalizacím v návrhu, ale také pomocí nového 45 nm výrobního procesoru.

Intel Core 2 Duo s modelovým označením E8400 je procesorem se dvěma jádry, z nichž každé pracuje na nominální frekvenci 3.00 GHz (frekvence sběrnice dosahuje již zmíněných 1333 MHz). Procesor používá unifikovanou sdílenou vyrovnávací paměť druhé úrovně (tzv. L2 cache) o kapacitě 6 MB. V praxi to znamená, že obě jádra mohou přistupovat ke stejným datům, pokud je ke svým výpočtům potřebují.

Mezi nasazenými technologiemi nechybí původně mobilní Enhanced Intel Speedstep technologie, která je zodpovědná za vypínání jednotlivých částí procesoru a tím i za efektivnější provoz a chlazení, přibyla plně 64-bitová podpora instrukcí a čísel a rovněž sada instrukcí SSE4. Nově je u procesorů s jádrem Conroe implementována technologie TXT (Trusted Execution Technology) známá též pod označením LaGrande. Ta má za úkol inovovanou ochranu citlivých dat především ve spolupráci s novým čipsetem řady Bearlake.

Procesor E8x00 je určen pro patici LGA775, která je shodná se staršími procesory řady Pentium a Core, pro použití je však nutné použít základní desku s čipsety poslední generace, jako je Intel P35 či X38. Kompatibilitu Intel Core 2 Duo řady E8x00 s Vaší stávající základní deskou si nejdříve ověřte u výrobce!

 
 

Model

Výrobce procesoru: Intel

Modelové označení: Core 2 Duo

Patice: 775 socket

Kódové označení: Wolfdale

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]: 3 000

Frekvence systémové sběrnice [MHz]: 1 333

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet): 6 144

Ostatní parametry

Technologie [nm]: 0,05

Počet jader procesoru: 2

Počet vláken: 2

Doplňkové parametry

Kategorie: Intel
Záruka: 6 měsíců
? Socket: LGA 775

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Intel

Společnost Intel Corporation je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a dalších zařízení. Hlavní sídlo firmy je v kalifornském městě Santa Clara v USA, v lokalitě nazývané Silicon Valley. Celé sídlo Intelu je složeno z komplexu několika budov, centrála je pak v budově pojmenované po zakladateli společnosti Robertu Noyceovi. V sídle Intelu také naleznete muzeum mikroprocesorů.

Po celém světě pracuje pro společnost Intel přes 96 500 zaměstnanců. Jako jedna z největších světových společností s ročním obratem 37,6 miliard $ (2008) a hodnotou 127 miliard $ (k 8. červnu 2006) je společnost kótována na mnoha světových burzách (NASDAQ: INTC; SEHK: 4335)

Intel je znám mezi běžnými lidmi především svými procesory. Ročně jich vyrobí přes 100 miliónů, což je zhruba 75 % celosvětové produkce x86 procesorů (r. 2000). Kromě procesorů pro osobní počítače vyrábí procesory pro PDA, čipsety, flash paměti, telekomunikační čipy i multimediální vybavení domácností (dětské elektronické mikroskopy a web kamery).

Intel se koncem roku 2005 rozhodl změnit své 37 let staré logo i známý slogan. Slogan Intel inside tak nahradil claim Leap ahead („skok kupředu“).