INTEL PENTIUM DUAL-CORE G6950

Kód: 230
BAZAR
Neohodnoceno
Značka: Intel
290 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Středně výkonný procesor který vychází z řady Intel Core i3, 2 fyzická jádra, jádro Clarkdale, soket LGA1156, frekvence 2.8GHz, 3MB vyrovnávací paměti L3 cache (2x 256kB L2), 32nm výrobní proces, integrovaný DDR3 paměťový řadič do 1333MHz, integrované grafické jádro

Detailní informace

Detailní popis produktu

Většího z dvojice předních výrobců procesorů, giganta, firmu Intel, znají všichni, kdo se alespoň občas setkají s výpočetní technikou. Procesor Intel Pentium Dual-Core G6950 vychází z procesorů Intel Core i3, ale oproti nim má omezeny některé funkce. Pentium Dual-Core G6950 se řadí mezi procesory, které integrují do jediného pouzdra spolu s procesorem i grafické jádro. Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené soketem LGA1156. Jedná se o zástupce nižší střední třídy procesorů a je určen pro širokou veřejnost a zejména pro kancelářské uplatnění, kde není kladen důraz na extrémní výkon především z pohledu grafické karty. Naopak v těchto segmentech trhu zaujme nízkou spotřebou.

Jádro procesoru Pentium Dual-Core G6950 nese kódové označení Clarkdale, stejně jako u procesorů Core i3 a i5 s integrovaným jádrem, a je vyráběno pokročilým 32nm výrobním procesem. Procesor disponuje dvojicí fyzických jader, ale oproti procesorům Core nepodporuje technologii HyperThreading, proto zvládne stejný počat najednou vykonávaných instrukcí jako je počet fyzických jader. Každé z fyzických jader je taktováno na 2.8 GHz, ale oproti vyšším modelům je procesorochuzen i o funkci TurboBoost (zvýšení taktu jader při zatížení).

Stejně jako u procesorů Core i5 a i3 je i v případě Dual-Core G6950 integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o dvoukanálový řadič pamětí typu DDR3 a konkrétně u modelu Core i3-530 jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 1333MHz.

Procesor je dále vybaven 3MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache) a každé z fyzických jader disponuje 256kB vyrovnávací paměti úrovně druhé (L2 Cache). Specialitou procesoru je výše zmíněné integrované grafické jádro Intel GMA HD (Havendale/Clarkdale), které je oproti procesoru vyráběno 45nm výrobním procesem a v případě tohoto procesoru je taktováno na 533 MHz a využívá sdílené operační paměti.

TDP udávané výrobcem činí 73 W včetně spotřeby integrovaného grafického jádra.

Model

Modelové označení: Pentium Dual-Core

Patice: 1156 socket

Kódové označení: Clarkdale

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]: 2 800

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet): 512

Velikost L3 cache [kB]: 3 072

Ostatní parametry

Technologie [nm]: 0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]: 73

Doplňkové parametry

Kategorie: Intel
Záruka: 6 měsíců
Generace procesoru: Nehalem (1. Generace)
? Socket: LGA 1156
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Intel

Společnost Intel Corporation je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a dalších zařízení. Hlavní sídlo firmy je v kalifornském městě Santa Clara v USA, v lokalitě nazývané Silicon Valley. Celé sídlo Intelu je složeno z komplexu několika budov, centrála je pak v budově pojmenované po zakladateli společnosti Robertu Noyceovi. V sídle Intelu také naleznete muzeum mikroprocesorů.

Po celém světě pracuje pro společnost Intel přes 96 500 zaměstnanců. Jako jedna z největších světových společností s ročním obratem 37,6 miliard $ (2008) a hodnotou 127 miliard $ (k 8. červnu 2006) je společnost kótována na mnoha světových burzách (NASDAQ: INTC; SEHK: 4335)

Intel je znám mezi běžnými lidmi především svými procesory. Ročně jich vyrobí přes 100 miliónů, což je zhruba 75 % celosvětové produkce x86 procesorů (r. 2000). Kromě procesorů pro osobní počítače vyrábí procesory pro PDA, čipsety, flash paměti, telekomunikační čipy i multimediální vybavení domácností (dětské elektronické mikroskopy a web kamery).

Intel se koncem roku 2005 rozhodl změnit své 37 let staré logo i známý slogan. Slogan Intel inside tak nahradil claim Leap ahead („skok kupředu“).