WD Caviar Black - 750GB

Kód: WD7501AALS
GRADE B BAZAR
Neohodnoceno
450 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Rychlý pevný disk s vysokou kapacitou 750 GB, 32MB vyrovnávací paměť, 7200 ot/min, průměrný vyhledávací čas 8.9 ms, rozhraní Serial ATA 3Gb/s. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Notoricky známá a velice oblíbená řada disků Caviar od firmy Western Digital se dočkala dalšího pokračování v podobě řady Caviar a s ní spojeným zástupcem diskem WD7500AALS ve variantě pro moderní rozhraní Serial ATA 3Gb/s. Narozdíl od převážné většiny disků je tento model vybaven velkou 32 MB vyrovnávací paměť při celkové kapacitě 750 GB, která je umístěna celkem na čtveřici ploten. Větší cache se projeví při náročnějších diskových operacích a zaručuje větší efektivitu v porovnání s klasickými disky s 2 nebo 8 MB bufferem. Tento disk se otáčí rychlostí 7200 otáček za minutu a dosahuje průměrné přístupové doby 8.9 ms.

 

Disky Western-Digital jsou poměrně odolné, měly by totiž bez úhony přežít náraz (udávané výdrže jsou pro dobu 2 ms) se zrychlením až 300 G ve vypnutém stavu a 20 G za chodu. Další předností disků Western Digital je technologie SecureConnect, tedy zesílení SATA konektoru zamezující praskání při manipulaci s kabely.

 

Disky řady Caviar jsou vybaveny množstvím technologií - např. Shock Guard nebo Data Lifeguard. Ten je souborem opatření a technologií, které se starají o zajištění větší bezpečnosti disku a vašich dat. Součástí toho systému je i řada utilit Data Lifeguard Tools pro jednodušší instalaci, hledání a odstraňování chyb apod., které lze stáhnout ze stránky výrobce.

 

Technické parametry

Technologie pevného disku: Magnetický

Kapacita [GB]: 750

Rychlost otáčení ploten [rpm]: 7 200

Rozhraní: SATA 3Gb/s

Vyrovnávací paměť [MB]: 32

Doplňkové parametry

Kategorie: 3,5" HDD
Záruka: 6 měsíců
? Kapacita [GB]: 750
Stav: Zkontrolované, vysoký náběh (cca 60.000hod.)
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

WD

Společnost Western Digital se lidem po celém světě snaží pomoci shromažďovat, spravovat a používat digitální informace. Zákazníky společnosti jsou jak nadnárodní firmy, tak i jednotliví zákazníci požadující kvalitní produkty. Mezi její produkty patří špičkové pevné disky - od počítačů přes externí disky a přenosná paměťová zařízení pro domácí použití, po sofistikované lékařské, vojenské, či letecké telekomunikační systémy.

Hlavním zaměřením firmy je vyrábět tiché, rychlé a odolné disky, na něž lze bezpečně ukládat videa, hudbu a fotografie. Společnost také vyvíjí multimediální centra, či tzv. plug-and-play externí paměťová zařízení, která rozšiřují kapacitu PC, televizí, rekordérů a dalších zařízení bez nutnosti složité instalace.