SMART STICK přípravek pro lepší přilnavost 100ml

Kód: 3DMSMARTSTICK
Neohodnoceno
Značka: Smartfil
312 Kč
Na objednání EU

Tekutý lepící přípravek zvyšující přilnavost podložky pro vyhřívané i nevyhřívané tiskové podložky. Speciálně pro PP, ale vhodné i pro  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Smart Stick tekutý lepící přípravek (100 ml) je speciálně vyvinutý pro tisk polypropylenu. Jelikož se polypropylen díky svému chemickému složení velmi špatně pojí s většinou existujících materiálů, tisky z něj nedrží dobře ani na tiskové podložce. Smart Stick však působí jako mezifáze mezi materiálem a základnou, a tak zajišťuje potřebnou adhezi.

Smart Stick nemusíte využít jenom pro PP, jedná se o univerzální přípravek. Je kompatibilní s většinou existujících materiálů na trhu. Využít jej lze pro  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA a další. 

Vydrží více než 100 použití. Je rozpustný ve vodě a proto se snadno čistí.

Více o tom, jak a proč využívat adhezivní přípravky najdete zde.

Návod k použití:

1. Odstranění těsnící folie
Před prvním použitím je nutné odstranit kolečko z těsnění, které brání vysychání a rozlití přípravku během přepravy. Odšroubujte kryt aplikátoru a odstraňte těsnící folii. 
2. Aplikace výrobku
Aplikujte na tiskovou podložku souvislý tenký film, který zajistí přilnavost výtisku k podložce. Jakmile je výrobek aplikován, doporučuje se láhev znovu uzavřít tak, aby vnitřní kapalina nevyschla, což by způsobilo zanesení aplikátoru.
3. Tisk modelu
Smart Stick je produkt, který pracuje s tiskárnami s vyhřívanou i nevyhřívanou tiskovou podložkou. V případě vyhřívané podložky je ideální teplota kolem 70-90°C. U výtisků, kde je vyžadována opravdu vysoká míra adheze, se doporučuje zvýšit teplotu tisku na 90-100°C pro první vrstvu, aby bylo dosaženo velkého přilnutí materiálu k lepidlu. Pro další vrstvy je pak možné snížit teplotu na 70°C, aby se zvýšila strukturální kapacita lepidla.
4. Sundání model z podložky
Jakmile je kus vytištěn, je spojení mezi materiály velmi silné, takže doporučujeme omýt vodou, aby se přípravek naředil a snížila se tak přilnavost. Následně odlepte výtisk obvyklým způsobem například pomocí špachtle.
5. Očištění podložky
Často lze pro další použití ponechat vrstvu z předchozího tisku a dosáhnete stejně dobrých výsledků. Jakmile je však nanesená vrstva porušená, je třeba ji obnovit. V takovém případě povrch podložky omyjte horkou vodou, aby došlo k oslabení adhezní vrstvy a poté ji odstraňte pomocí špachtle. Výrobek doporučujeme používat na skleněnou nebo odnímatelnou podložku, čímž bude proces čištění snadnější.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástroje a pomůcky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg
Objem: 100 ml
Objem: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

SMARTFIL

Smart Materials 3D je španělský výrobce kvalitních tiskových strun disponující v nejmodernějšími výrobními technologiemi.

Společnost sídlí ve městě Alcalá la Real (Jaén) ve Španělsku, kde vyvíjí a vyrábí sadu vlastních filamentů pro 3D tiskárny pod značkou Smartfil. S rozvojem 3D tisku a jeho rozšiřováním do běžného života se koncem roku 2014 skupina místních podnikatelů rozhodla spustit ambiciózní a vzrušující projekt, nabídnout trhu vysoce kvalitní tisková vlákna za velmi příznivou cenu.

Firma má od roku 1997 rozsáhlé zkušenosti s polymery, což bezesporu představuje v oblasti výzkumu a vývoje nových a inovativních tiskových vláken výhodu oproti konkurenci. Smart Materials 3D nabízí jak na trhu již dobře známé materiály ABS a PLA v krásných netradičních barvách, tak i spoustu méně rozšířených materiálů jako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a další.

K dispozici jsou struny o průměru 1,75 mm a 2,85 mm na cívkách o hmotnosti od 330 g až do 8 kg*! 

Spolupracuje s firmou Solidify 3D, s.r.o. která je výhradním distributorem  materiálu Smartfil pro Českou a Slovenskou republiku.

TABLA-COMPARATIVA-MATERIALES-02

#