ABS Tech-Line filament termosensitivní červená/bílá 1,75 mm Herz 1 kg

Kód: 3DMABSTL175HZ1RDWE
Neohodnoceno
Značka: Herz
1 050 Kč
Externí sklad (do 2 dnů) (2 ks)
Můžeme doručit do:
3.12.2020

ABS struna citlivá na teplotu Herz tisková struna 1,75 mm red/white 1kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato tisková struna je citlivá na teplotu a mění svou barvu z červené (při chladu) na bílou (zahřátím) a zpět. Teplota, při které dochází ke změně, je cca 35°C. Efekt je tedy patrný i při pouhém zahřátí materiálu v rukou (platí to pro surový filament i výtisk). Tento účinek není trvalý, po ochlazení materiál opět zrůžoví (zčervená). Barvu mění struna téměř okamžitě po zahřátí, zpět zčervená postupně asi za 20 sekund po ochlazení pod 35°C.

Tento materiál není vhodný pro venkovní použití - není UV stabilní. 

Jedním z nejhojněji používaných materiálů je právě ABS. Má mnoho nesporných výhod, mezi které patří například velká tepelná odolnost či odolnost proti některým chemickým látkám. Další výhodou je pak i malá hmotnost vytištěných předmětů.

Modely vytištěné z materiálu ABS (Akrylonitrilbutadienstyren) jsou samozřejmě zdravotně nezávadné, avšak během tisku se mohou uvolňovat potencionálně nebezpečné látky. Jednotlivé díly vytištěné z ABS je možné lepit rozpouštědlovými i polyakrylátovými lepidly.

ABS Tech Line jsou speciální technické filamenty od společnosti Herz. Termosenzitivní materiál má všechny vlastnosti stejné jako klasické ABS, až na speciální citlivost na teplotu, kdy při vyšší teplotě vytištěný objekt (nebo i filament před vytištěním) zbělá a při ochlazení zpět se zase změní na malinově červenou barvu. Výrobce uvádí červenou barvu, ale barevný odstín odpovídá spíše vyobrazení na fotografii. 

Specifikace:

  • Teplota tisku: 220 - 250°C
  • Teplota podložky: 100 - 120°C
  • Balení: 1 kg
  • Šířka struny: 1,75 mm
  • Barva:  červená/bílá

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: ABS 1,75 mm
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: červená, bílá
Hmotnost: 1 kg
Tloušťka struny: 1,75 mm
Vlastnost filamentu: termosensitivní
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Podložka: 100 - 120°C
Pracovní teplota: 220 - 250°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: